Az illúzió és ami mögötte van

2023.06.30.

2023. június 29-én a városi könyvtár vendége Illés Attila art director, filmes látványtervező volt.

Bepillantást nyerhettünk ennek a szakmának a sokrétűségébe, különleges világába. Ízelítőt kaptunk a filmtörténetből, megtudtuk, hogy a Lumière fivérek mozijában egykor sikítottak a szemközt érkező mozdony látványától.

Szemtanúi lehettünk annak is, hogyan készül el egy látványterv. Megtudhattuk milyen nagy jelentősége van a filmen dolgozó szakemberek közös kreatív gondolkodásának ahhoz, hogy a film úgy kerüljön a nézők elé, ahogyan azt elképzelték.

Ebben sokat segít a kellően megtervezett díszlet, a látvány. Attila néhány emléket magával hozott, amiből kiállítás nyílt a következő címmel: „Filmes relikviák az Álomgyárból”.

A kiállítás megtekinthető a könyvtár nyitvatartási idejében. Köszönjük az érdekes előadást, és a sok feltett kérdést.