Könyvtárba mentem, de honnan indultam?” helyismereti vetélkedő

• Könyvtárba mentem, de honnan indultam?” helyismereti vetélkedő
2024.04.10.

A városi könyvtárban április 10-én ismét megrendezésre került a „Könyvtárba mentem, de honnan indultam?” helyismereti vetélkedő. A versenyre 6. osztályos diákok 3 fős csapatokban nevezhettek.

Ez a kezdeményezés az „Az én könyvtáram” országos program keretében valósult meg, amit Tapodiné Máté Ilona nyugalmazott könyvtárvezető dolgozott ki az „Az én könyvtáram” országos program keretében.

A vetélkedőt először 2020-ban rendeztük meg, és azóta is rendszeresen szervezzük. A kezdeményezés alapvető célja a fiatalok érdeklődésének felkeltése a helyismeret és honismeret iránt. Fontosnak tartjuk, hogy a tanulók minél több tudást szerezzenek a városról, annak épületeiről, valamint a benne élő vagy élt híres személyekről. Ezáltal nemcsak a helyi kultúra és történelem iránti érdeklődésüket kívánjuk növelni, hanem a tudás megszerzésének és megőrzésének fontosságára is felhívjuk a figyelmet.

A verseny eredménye:

I. helyezett: Oroszlánok ( Hanti Hanna Natália, Kiss Dominik, Feri Jázmin) – Tiszabögi Általános Iskola
II. helyezett: Tisza halai (Káin Viktória, Fehér Viola, Kása Vivien) – Tiszabögi Általános Iskola
III. helyezett: Tiszai virágok (Takács Kornélia, Mohácsi Zsófia, Harsányi Enikő) – Református Általános Iskola

Gratulálunk a győztes csapatoknak!
Köszönjük a gyerekeknek az aktív részvételt, a pedagógusoknak pedig a felkészítést.