• Nyáry Krisztián író és irodalomtörténésznek új kötete jelent meg ” Így ettek ők” – magyar írók és ételeik címmel
2023.11.26.

A Városi Könyvtárban Mikusné Földi Erika könyvtárvezető beszélgetett november 24-én a népszerű szerzővel.

A könyvbemutatón megtudhattuk, hogy a szerző 30 író történetén keresztül enged bepillantást kulináris életükbe, melyen keresztül párhuzamot vonhatunk a gasztronómia és a magyar irodalom között. 300 évet ölelnek fel a történetek időrendi sorrendben Bethlen Miklóstól Erdély egykori kancellárjától egészen Eszterházy Péteren át Bächer Ivánig.

A könyvben szereplő többségében férfi író és költő mellett egyetlen nő Szabó Magda is helyet kapott. A könyvben szereplő 60 recept és a sok fotó igazán különleges világba kalauzolja el az olvasót.

Köszönjük Nyáry Krisztiánnak a szép estét, a közönségnek pedig az érdeklődő kérdéseket.