Ünnepváró mézeskalács sütés a Városi Könyvtárban

• Ünnepváró mézeskalács sütés a Városi Könyvtárban
2022.12.03.

A mézeskalács illata a városi könyvtár minden kis zegzugába belebújt december 2-án, amikor anyukák, apukák, kisebb és nagyobb gyerekek önfeledten nyújtották, szaggatták, és sütötték a különféle mézeskalács figurákat.

A karácsonyi mézeskalács illata egyenlő a szeretet illatával, és mintha egy nagy család közösen szorgoskodott volna ezen a délutánon. A sok apró gyerekkéz mintha mindig mézeskalácsot díszített volna. A különféle cukorkák, a magvak, mind-mind gyorsan megtalálták a helyüket. De, ami a legkülönlegesebb volt ebben a napban, hogy aki bevezette az érdeklődőket a mézeskalács sütés fortélyaiba az nem más volt, mint Kristóf Márta mézesbábos, népi iparművész.

A mézes-sütés felelevenítésével a mindennapi kis csodák birodalmát mutatta meg. Köszönjük neki a feledhetetlen perceket, a sok jó tanácsot, és az illatos mézeskalácsokat.