Szitár Éva “Festett szavak” könyvbemutató

• Szitár Éva “Festett szavak” könyvbemutató
2022.03.26.

Március 25-én különleges könyvbemutató részesei lehettünk a városi könyvtárban, hiszen nemcsak Szitár Éva „Festett szavak” című könyvbemutatóján vehettünk részt, hanem megismerkedhettünk a könyvben szereplő versek néhány szerzőjével is.

Csernusné Balla Zsuzsanna nevét mindenki ismeri, az ő versei is nagy számban megtalálhatóak a könyvben, és az est háziasszonyaként, néhány saját versének felolvasásával mély hatást gyakorolt a közönségre.

Lovas Zsuzsanna, Erdődi Maya, Sallay Gyula, a saját és mások verseit felolvasva nagy élményt nyújtottak az est vendégeinek.

Szitár Éva 44 alkotása szerepel a könyvben, a képekhez írt 22 költő (magyar és külföldi) verseivel együtt. A versek a már korábban elkészült képekhez íródtak. Szitár Éva 2015 óta fest, és közel 600 kép került ki a kezei alól, kiállításai több helyen is megtekinthetők az országban.

A „Festett szavak” című könyv hamarosan kölcsönözhető lesz a könyvtárban.