Online jelmezverseny a Városi Könyvtárban

2021.02.02.

Farsangi jelmezversenyt hirdet a Városi Könyvtár!

Nevezés menete:

Nevezni több korosztályban lehet:

– Óvodás- Általános iskola – alsó tagozat
– Általános iskola – felső tagozat
– Középiskolás
– Felnőtt

Készíts farsangi jelmezt! Bújj bele, és küldj egy fotót magadról a könyvtár e-mail címére!

Beküldés: 1 db fotó teljes felbontásban a konyvtartiszakecske@gmail.com e-mail címre

Beküldési határidő: 2021. február 7-én éjfélig

A határidő lejárta után a képek felkerülnek a Városi Könyvtár Tiszakécske www.facebook.com/tiszakecskekonyvtar oldalára, ahol 2021 február 10– és február 17 között szavazni lehet. A korosztályonként legtöbb like-ot kapott jelmez nevezője ajándékban részesül!

Eredményhirdetés: 2021. február 19.

A beküldött fotóhoz szükséges adatok: Név, korosztály, jelmez megnevezése. A fotó beküldése egyben hozzájárulás a Városi Könyvtár Tiszakécske www.facebook.com/tiszakecskekonyvtar oldalán való nyilvános megjelenéshez.

Versenyre fel!

A farsang a téltemetés, a tavaszvárás ősi örömünnepe. Január 6-án, vízkeresztkor kezdődik . Változó hosszúságú, a vége hamvazószerda. Csakhogy hamvazószerda is, – amit a húsvét időpontjától számolunk vissza – és a húsvét napja is mozgó dátumú ünnep. A farsang, vízkereszttől – húsvétot megelőző negyven napos nagyböjt kezdetéig -, hamvazószerdáig tart. Az idei farsangi időszak: 2021. január 6-tól, vízkereszttől – 2021. február 17-ig, hamvazószerdáig.