2020.11.12.

Tisztelt Olvasóink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a 484/2020. (XI.10) Kormányrendelet értelmében 2020. november 11. napjától a közgyűjteményekben, így könyvtárunkban is látogatási tilalom van érvényben. Értesítjük kedves Olvasóinkat, hogy a járványügyi helyzetre való tekintettel könyvtárunk nem látogatható.

Amíg a könyvtárak személyes látogatásának tilalmát fel nem oldják, addig is részleges nyitva tartással szeretnénk lehetőséget nyújtani Önöknek abban, hogy a kikölcsönzött könyveket vissza tudják hozni, és az előre igényelt könyveket ki tudják kölcsönözni.

– A kölcsönzésen kívül más szolgáltatás nem vehető igénybe!

– Az olvasók a könyvtár épületébe nem léphetnek be!

– A könyvek visszahozatala és átadása az intézmény előtt történik, az időjárás függvényében!

– A részleges szolgáltatást csak a már beiratkozott olvasóink vehetik igénybe!

A részleges szolgáltatást a szabályok szigorú betartása mellett
2020. november 11-től tudják igénybe venni az alábbi időpontokban december 10-ig:- szerda 8-16-ig- péntek 8-16-ig

Ez idő alatt csak visszavenni áll módunkban könyveket, illetve az előzetesen telefonon, email-ben vagy facebook oldalunkon igényelt könyveket tudjuk kölcsönözni. A kölcsönözhető könyvekről, könyvtárunk honlapján www.konyvtar.ajmk.hu oldalon elérhető online OLIB katalóguson keresztül tudnak tájékozódni.Kérjük, szíveskedjenek a kölcsönözni kívánt dokumentumokat előző nap 15 óráig megrendelni!

Az igények kérésénél az alábbiakat tüntessék fel:- név, születési év, az olvasójegyen lévő vonalkód száma, lakcím, telefonszám, igényelt könyvek adatai (szerző,cím)

Egyszerre 5 db dokumentum kölcsönözhető!
A könyvek átadása során törekedni kell arra, hogy az a legrövidebb idő alatt, minimális kontaktussal történjen!
A könyvek átadását egészséges könyvtáros kollégák végzik, akik betartják a szükséges óvintézkedéseket.
Ugyanerre kérjük az olvasóinkat is! (szájmaszk viselése)
A szolgáltatás saját felelőséggel vehető igénybe!
Kérjük, hogy a lefoglalt, megrendelt könyveket szíveskedjenek mihamarabb elvinni, mert csak 2 napig tudjuk félretenni, utána újra kölcsönözhetőek lesznek.
A visszahozott könyveket egészségügyi okok miatt „karanténba” tesszük, azok ismételt kölcsönzése 5 nap után lehetséges.
Kérjük a könyvtárhoz érkezéskor az egészségvédelmi intézkedések betartását, megfelelő távolság figyelembe vételét, és a szájmaszk viselését.

A könyvtár nyitásáról az engedélyezést követően tájékoztatjuk Olvasóinkat! Friss információkért kövesse Facebook oldalunkat és honlapunkat. Köszönjük megértésüket és türelmüket, várjuk a mielőbbi találkozás lehetőségét!

Telefon: 76/441-107 hétfőtől-péntekig 8-16 óráig
Email: konyvtartiszakecske@gmail.com
Facebook: Városi Könyvtár Tiszakécske
6060 Tiszakécske, Kossuth Lajos u. 40.