Barangolás Délnyugat-Amerika nemzeti parkjaiban

• Barangolás Délnyugat-Amerika nemzeti parkjaiban
2024.03.01.

Február 29-én Ronkó Erzsébet biológia-földrajz szakos tanár, ökológus tartott egy újabb vetítéses élménybeszámolót a városi könyvtárban „Barangolás Délnyugat-Amerika nemzeti parkjaiban” címmel.

2015. májusában 18 napos magánutazást tett férjével az USA délnyugati részén, mialatt 9 nemzeti parkot látogattak meg és mintegy 5700 kilométert tettek meg. San Franciscóból először a Yosemite Nemzeti Parkot utazták be, ahol láthattak különleges gránitsziklákat, U alakú gleccservölgyeket, hatalmas, meredek sziklafalakat, hatalmas hegyi mamutfenyőket, gyönyörű fenyveseket, dúsfüvű völgyalji réteket. Megcsodálhatták az El Capitánt, a Menyasszonyifátyol- és a világ egyik legmagasabb vízesését, a 739 méteres Yosemite-vízesést. Kelet felé haladva bejárták a Sequoia Nemzeti Parkot, ahol túráztak a hatalmas hegyi mamutfenyők erdejében. Képeken mi is megcsodálhattuk a „Sherman tábornokot”, a világ legnagyobb fáját. Láthattuk a Józsué-fákat a Yoshua Tree Nemzeti Parkban és szinte éreztük a Halál-völgy száraz, forró sivatagát. Lélegzetelállító fotókat láthattunk a Bryce Canyon Nemzeti Park egyedülálló sziklaformációiról. A leírhatatlanul gyönyörű Antilop-kanyont – ahol indiánok vezették őket és fuvoláztak nekik – legalább képeken mindenkinek látni kell. A Grand Canyon szépsége minket is elvarázsolt. Erzsike amerikai útjukról sok szép vadvirág és sok különleges madár, emlős fotóját is magával hozta.