Ünnepváró mézeskalács sütés a Városi Könyvtárban

• Ünnepváró mézeskalács sütés a Városi Könyvtárban
2023.12.11.

Aki ellátogatott a városi könyvtárba december 9-én, az beleszippanthatott a könyvek illata mellett a mézeskalácsok nyugtató, lágy, melegséget és szeretet árasztó, mindenhová bebújó illatába is.

Az apró gyerek kezektől a felnőttek kezéig mindenki gyúrta, nyújtotta, és különleges formákkal szaggatta a mézeskalács tésztáját. A jó hangulat köszönhető volt Kristóf Márta mézesbábosnak, hiszen tőle tanulni, fortélyokat ellesni, mindig különleges alkalom.

Ameddig a cukrokkal, dióval, és a sok-sok maggal feldíszített mézeskalács figurák kisültek, a gyerekeket különféle érdekes feladatokkal várták a könyvtárosok.

Ezen a délelőttön is bebizonyosodott, hogy a mézeskalács ellenállhatatlan, ugyanúgy mint a mesékben.

Köszönjük mindenkinek, aki részt vett ezen a nagyszerű ünnepváró családi eseményen, hiszen a mézeskalács a karácsony egyik elengedhetetlen kelléke is.