XIX. Homokvárépítő és homokszobrász verseny

• XIX. Homokvárépítő és homokszobrász verseny
2022.07.25.

Ebben az évben is megrendezésre került július 23-án a városi könyvtár szervezésében a már hagyománnyá vált homokvárépítő verseny a tiszai szabadstrandon.

A rekkenő hőség ellenére 23 csapat közel 100 fővel indult a versenyen.

Az idén a 46. Tiszakécskei Képzőművészeti Alkotótábor résztvevői közül 6 fő (Sinkó János festőművész (Szeged); Skultéti Árpád festő és tűzzománc művész (Lajosmizse); Tömpe Emőke képzőművész (Budapest); Németh József festőművész (Nagykőrös); Petrla Ferenc (Senior) festőművész (Szlovákia); Mikóczy Dénes festőművész (Szlovákia) látta el a zsűrizéssel járó nehéz feladatot.

A csapatok lelkesen, időnként megmártózva a Tisza hűs vizében készítették el a szebbnél szebb homokból készült alkotásaikat.

Rendkívüli szoros verseny alakult ki, ezt tükrözi a zsűri által meghozott holtverseny eredményei is.

Eredmények:

I. helyezettek:

• TÖKFEJEK csapata (Budakeszi)
  • CSIGA-BIGA csapat (Kecskemét)

II. helyezettek:

• HAJTÓ ÚTI IFJAK csapata (Tiszakécske)
  • HO-HO-HORGÁSZOK csapata (Tiszakécske)
  • BORGÓ KENEL csapat (Tiszakécske)

III. helyezettek:

• PLANGÁR SÁNDOR csapata (Cegléd)
  • KISCICA csapat (Tiszakécske)
  • JÁSZBERÉNYI TIGRISEK csapata (Jászberény)

Különdíjban részesült:

• ÖKO csapat (Kecskemét)

Gratulálunk a résztvevőknek, és köszönjük a zsűri lelkes, és mindenre kiterjedő munkáját.
Külön köszönjük a “Király Hajós Iskola” felajánlását az I. helyezettek részére, akik az úszó szigeten tiszai kirándulást nyertek.

Kérjük azokat a csapatokat, akik a nagy hőség miatt nem tudták megvárni az eredményhirdetést, a könyvtár nyitva tartási idejében átvehetik ajándékaikat. (Tiszakécske, Kossuth. u. 40).