Több mint 40 év a kultúra és a közösség szolgálatában

• Több mint 40 év a kultúra és a közösség szolgálatában
2019.12.16.

Több mint 40 év a kultúra és a közösség szolgálatában

Tapodiné Máté Ilonát köszöntötték nyugdíjba vonulása alkalmából kollégái, barátai a Városi Könyvtárban december 16-án.

Nagyon sokan összegyűltek Tapodiné Máté llona tiszteletére a Városi Könyvtárban december 16-án, hétfőn. A vendégek között két Kossuth-díjas; Buda Ferenc költő és Kovács Miklós, kékfestő mester is tiszteletét tette. Az ünnepeltet elsőként Kovács Ernő, Bács-Kiskun megye kormánymegbízottja köszöntötte, aki beszédében visszaemlékezett az elmúlt évtizedekre, s méltatta a nyugdíjba vonuló egykori intézményvezető személyiségét, munkásságát.

Az est során nagyon sokan mondták el köszönő beszédüket Tapodiné Máté Ilonának, többek között Gyalai Béla, festőművész, Szendreiné Kiss Judit, a Móricz Zsigmond Gimnázium és Általános Iskola intézményvezetője, Varga Balázs a Móricz Zsigmond Általános Iskola eltérő tantervű tagozatának vezetője és olyanok is voltak, akik versbe vagy dalba foglalták gondolataikat.

A rendezvény állófogadással és hangulatos beszélgetéssel zárult.

szöveg: Sánta László, fotók: Sipos Bence – Kécskei Krónika

forrás: Kécskei Krónika