Álmodott világok keltek életre a városi aszfaltrajzversenyen

• Álmodott világok keltek életre a városi aszfaltrajzversenyen
2024.05.27.

Nagy érdeklődés övezte az idei városi aszfaltrajzversenyt, ami a városi könyvtár szervezésében valósult meg.

A rendezvényen közel 100 gyermek vett részt, akik mindannyian lelkesen vetették bele magukat a színes kréták világába. Az idei verseny mottója, “Álmodtam egy világot magamnak,” különösen inspirálóan hatott a résztvevőkre, akik szebbnél szebb alkotásokat készítettek, és változatos témákat jelenítettek meg az aszfalton. Ez a kreativitás nemcsak a zsűrit, hanem minden érdeklődőt lenyűgözött.

A zsűri tagjai, Verebély Veronika nyugalmazott rajztanár, Kristóf Márta mézesbábos és nyugalmazott könyvtárvezető, Kozák Zoltán, a művelődési központ munkatársa, valamint Rausz Szilveszter ikonfestő, komoly kihívás előtt álltak. A rajzokat két kategóriában, alsós és felsős korcsoportban értékelték. A döntés meghozatala nem volt könnyű, hiszen a gyerekek alkotásai mind egyediek és különlegesek voltak.

Miközben a zsűri a rajzok elbírálásán dolgozott, a közönséget Kőhalmi Ferenc bűvész és énekes varázslatos műsora szórakoztatta, aki kiválóan ért a gyerekekhez, és lenyűgöző zenés-bűvész show-jával elbűvölte a jelenlévő szülőket, és az érdeklődőket egyaránt.

Az eredményhirdetés előtt került sor a “Bölcs Bagoly díj” átadására, amelyet minden évben az év legaktívabb gyermekolvasójának ítélnek oda. Ezt a különleges díjat Kristóf Márta alapította, és ő készíti el minden évben. Idén Garabuczi Norbert érdemelte ki ezt az elismerést, aki gyakori látogatója a könyvtárnak. Norbert nemcsak szívesen olvas, hanem kiválóan eligazodik a könyvek világában, és képes hasznosítani az olvasottakat a mindennapokban.

Az aszfaltrajzverseny eredménye:
Alsó tagozat:

1. Csőke Gergő, Móricz Zsigmond Általános Iskola 2. osztály
  2. Nagy Zoé, Móricz Zsigmond Ált. Isk. Eltérő Tantervű Tagozat 3. osztály
  3. Kosik Emília, Móricz Zsigmond Általános Iskola 1/c osztály

Különdíjban részesült:

• Zombori Csilla, Móricz Zsigmond Általános Iskola 4. osztály
  • Kis Zselyke, Móricz Zsigmond Általános Iskola 2. osztály
    Tárgyjutalomban részesült:
  • Czecze Zsófia, Református Általános Iskola 3. osztály
  • Karikó Hanna, Móricz Zsigmond Általános Iskola 1. osztály

Felső tagozat:

1. Törőcsik Nikolett, Református Általános Iskola 8. osztály
  2. Váróczi Anna Éva, Református Általános Iskola 5. osztály
  3. Tóth Arabella, Móricz Zsigmond Általános Iskola Tiszabögi Tagozat 7. osztály

Tárgyjutalomban részesült:

• Kiss-Osisneg Zoé, Móricz Zsigmond Általános Iskola 7. osztály
  • Tanács Luca, Református Általános Iskola 5. osztály

Köszönjük minden résztvevőnek és a zsűrinek a munkáját, a díjazottaknak pedig gratulálunk!