Városi mesemondó verseny 2024

2024.02.08.

Február 7-én délután a tiszakécskei városi könyvtár szervezésében megrendezésre került a városi mesemondó verseny, melyen összesen 32 tanuló vett részt.

A verseny során kiemelt szempont volt, hogy a résztvevő diákok olyan népmesét válasszanak és mondjanak el, mely megfelel életkoruknak, élettapasztalatuknak, személyiségüknek és hangszínüknek. Emellett fontos volt, hogy értsék és átérezzék a mesét, mivel ez hozzájárult a sikeresebb előadáshoz.

A Bölcsek Tanácsa értékelte a versenyzők által előadott meséket.

A zsűri elnöke: Sebestyén Mária alkotó-fejlesztő meseterapeuta volt.
A zsűri további tagjai: Tapodiné Máté Ilona nyugalmazott könyvtárvezető, és Radics Józsefné nyugalmazott gyerekkönyvtáros.

Amíg a zsűri meghozta a döntését, a Mikropódium Családi Bábszínház „Stop, állj meg és nézz„ című előadását nézhették meg a versenyzők és családtagjaik, valamint a jelen lévő pedagógusok.

Lénárt András, az előadás világhírű alkotója és előadója különleges bábjátékkal lepte meg a közönséget, hiszen eddig több mint 300 nemzetközi fesztivál meghívottjaként a leghíresebb magyar bábszínházi előadást láthattuk tőle.

A mesemondó verseny eredménye:

Felső tagozat:

1. helyezett: Tari Sári – Móricz Zsigmond Ált. Isk. 5/B osztály
2. helyezett: Koncz Georgina – Móricz Zsigmond Ált. Isk. 5/A osztály
3. helyezett: Kása Vivien Piroska – Tiszabögi Ált. Isk. 6. osztály

Különdíj: Kolompár Róbert – Móricz Zsigmond Ált. Isk. Eltérő Tantervű Tagisk. 6. osztály

Alsó tagozat:

1. helyezett: Sáfrány Vanda – Református Ált. Isk. 2/A osztály
2. helyezett: Maráz Lajos Frigyes – Református Ált. Isk. 4/A osztály
3. helyezett: Hevesi Sándor – Református Ált. Isk. 3/A osztály

Különdíj: Pozsár József – Móricz Zsigmond Ált. Isk. Eltérő Tantervű Tagisk. 4. osztály

Gratulálunk a nyerteseknek! Köszönjük a részvételt és a szép meséket. Hálásak vagyunk a pedagógusoknak és szülőknek a felkészítésért. Reméljük, mindenki jó tapasztalatokkal és élményekkel tért haza.