Hurtony Zsolt: A makettépítés ezer arca

2022.10.03.

Hurtony Zsolt nyugalmazott rendőr alezredes haditechnikai eszközökből álló makett kiállítása nyílt meg a Városi Könyvtárban „ A makettépítés ezer arca” címmel, mely megtekinthető nyitvatartási időben 2022. október 31-ig.

A saját kezűleg készített makettek között fellelhetők a II. világháborús harci eszközök, továbbá az egykori Magyar Néphadseregben, majd a Honvédségben rendszeresített harcjárművek, lövegek és teherautók méretarányos darabjai is.

A megnyitón közreműködött Szerencsi Zsuzsanna (citera) Varga Csanád (ének), akik legényes dalokat adtak elő.

A megnyitón a közönség soraiban üdvözölhettük a Móricz Zsigmond Gimnázium fiatal kadétjai is. Közülük Bozsik Bianka ismertette Hurtony Zsolt rövid önéletrajzát.

A kiállítás megnyitása előtt sor került a Jeromos díj átadására. Szent Jeromos a könyvtárosok védőszentje. A tiszteletére alapított díjjal minden évben egy felnőtt olvasót köszöntenek, melyet ebben az évben Mohácsiné Kókai Erzsébet kapott meg a könyvtárhoz fűződő sok éve tartó hűségéért.