Gólya Jóska a hűséges társ

2022.07.13.

Július 13-án „Gólya Jóska a hűséges társ” címmel tartott interaktív előadáson vettek részt a gyerekek a városi könyvtárban.

Ronkó Erzsébet segítségével Gólya Jóska elmesélte hogyan élnek a magyar nép kedvenc madarai, a fehér gólyák. Ők itt élnek közöttünk, szinte keresik a társaságunkat, fészkeik villanyoszlopokon a kéményeken megtalálható. Megtudhattuk, hogy kedvelt táplálékuk közé tartozik a béka, ami lehet kecske, tavi, leveli, ásó, mocsári vagy az erdei béka is, de szereti a rákosi viperát és a vízisiklót is. Évente két alkalommal repül 3 hétig. Úticélja Afrika, ahová ősszel indul el, és tavasszal jön vissza. 3-4 fiókát kelt ki évente, a tojásokon pedig 33 napig ül, és ekkor a teste 40-41 fokos is lehet. 8-9 hétig eteti a kis gólyákat. Méltóságteljesen járnak, repülésük könnyű és szép, mivel kitárt szárnyaival jól ki tudja használni a légáramlásokat és a szeleket.

Július 20-án ismét várjuk a gyerekeket 10.00 órára a városi könyvtárba ahol „Gárdonyi Géza: Brekeke és Zsákrágó” címmel ismerkedni fognak a nemszeretem állatokkal.