Pribojszky Mátyás: A boszorkány c. novellás kötetének bemutatója

• Pribojszky Mátyás: A boszorkány c. novellás kötetének bemutatója
2021.11.09.

Pribojszky Mátyás emlékére Posztumusz könyvbemutatót tartottunk a városi könyvtárban november 08-án.

A Kölcsey díjas író „A boszorkány” című novelláskötetével ismerkedhettek meg az érdeklődők, ami a Muravidék Baráti Kör Kulturális Egyesület gondozásában jelent meg.

Petrozsényi Eszter színművész az író özvegye, Czinege Edittel (újságíró és keramikus) beszélgetett, közben pedig a kötet elbeszéléseiből részleteket olvasott fel.

A Hortenzia Citerazenekar (Koncz László, Báti István, Herczeg Emília, Báti Éva, Pappné Miskó Anikó) színesítette az estét.

Pribojszky Mátyás neve nem ismeretlen a tiszakécskei emberek előtt. Ő volt az a személy, aki 1984-ben Tiszakécskén az első népzenei tábort megalapította. Ő foglalkozott a helyi fiatal citerásokkal, és velük alapította meg a külföldön is nagy sikereket elért „Tisza 83” citerazenekart. Petrozsényi Eszter és a kiadó jóvoltából a korábban kiadott művekkel is megismerkedhettek az érdeklődők.

Czinege Edit kerámiái a könyvtár nyitvatartási idejében megtekinthetők.