„Könyvtárba mentem, de honnan indultam?” c. vetélkedő

• „Könyvtárba mentem, de honnan indultam?” c. vetélkedő
2021.10.11.

Az Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozat keretein belül október 6-án (szerdán), iskolásoktól volt hangos a könyvtár. Helytörténeti vetélkedőn vett részt 9 csapat, csapatonként 3 fő képviseletével, amit a helyi iskolák 7. osztályosai számára állítottak össze a városi könyvtár dolgozói. Az első helyezést a Tiszai halak (Szatmári Norbert, Káin Balázs, Zvekán Zénó) nevű csapat nyerte el, akik Tiszabögöt képviselték. A második helyezés a Csúcs csapaté (Sóos Elena Zoé, Varga Dorina Anna, Mága Anita) lett, akik a Református Általános Iskolából érkeztek. A harmadik helyezést pedig az Alfák csapata (Botka- Vincze Bianka, Horváth Alexa, Laczkó Anna Rebeka) szerezte meg, akik a Móricz Zsigmond Általános Iskolából jöttek. Szeretnék ezt a fergeteges hangulatú vetélkedőt évről évre megismételni, hagyományt teremteni.