Helyi arcok: Beszélgetés Böszörményi Gyulával

• Helyi arcok: Beszélgetés Böszörményi Gyulával
2019.09.30.

Helyi arcok: Beszélgetés Böszörményi Gyulával

A megyei Helyi Arcok sorozatban Böszörményi Gyula József Attila-díjas íróval találkozhattak az érdeklődők a tiszakécskei Városi Könyvtárban. Supka Éva, a Kiskőrös Városért Alapítvány kuratóriumi elnöke, a Vadkerti újság főszerkesztője megnyitotta a rendezvényt.

Ezt követően Kristóf Márta, népi iparművész mézes-bábos átadta Dr. Inczefi Zsolt számára a Jeromos-díjat. Szent Jeromos a könyvtárosok védőszentje. A tiszteletére általuk alapított díjjal minden évben egy felnőtt olvasót köszöntenek Jeromos napon.

Ezután Csüllög Edina és a Móricz Zsigmond Általános Iskola és Gimnázium Alapfokú Művészeti Iskola növendékei egy dalt adtak elő citera kísérettel.

Böszörményi Gyula beszélgetőpartnere ezúttal Bobek Tamás atya, a tiszakécskei római katolikus templom plébánosa volt. Az est kötetlen beszélgetéssel, dedikálással végződött.

szöveg: Városi Könyvtár, fotók: Sipos Bence

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]